Proje Yönetimi

Proje Süreçlerinde İzlediğimiz adımlar...

1. KONSEPT GELİŞTİRME:

Projenin bu ilk evresinde müşterimizle iş birliği içinde çalışırız. Mimari ekipten konsept hakkında alınan bilgiler sonrasında aydınlatma konsept tasarımına başlarız. Bu aşamada eskizler, photoshop görselleri içeren bir sunum hazırlanır. Tasarımın hangi armatürler ile ne şekilde gerçekleştirilebileceğine karar verilir.


2. TEKNİK ÇİZİMLER/ÖN ONAY SÜRECİ:

Konsept tasarımın onaylanmasının ardından, armatür yerleşimlerini gösteren tavan/zemin planları, kesitler, görünüşler çizilir. CAD çizimleri yapılır, uygulama detaylarının üzerinden geçilir. Hesaplamalar, ışık seviyeleri rapor olarak teslim edilir. Teknik şartnamenin de hazırlandığı bu süreçte armatür seçimleri müşterimizin onayına sunulur.


3. TASARIM GELİŞTİRME:

Armatür yerleşimi baz alınarak tasarım geliştirme ve teknik detaylandırma yapılır. Uygulama detaylarını içeren final çizimler oluşturulur. Sahada final testler yapılır. Aydınlatma senaryolarının üzerinden geçilir. Kontrol sistemi seçimi ve projenin elektrik mühendisi ile koordinasyon halinde çalışılır.


4. DEVREYE ALIM SÜRECİ:

Müşterimizin mimar, iç mimar ve elektrik mühendislerinin talepleri doğrultusunda armatür montajları ve sahada son ayarlamalar yapılır. Montaj işleri bittikten onay sürecine geçilir. Daha kapsamlı a0yarlara gerek duyulması halinde ekibimiz sahada danışmanlık hizmeti sağlar.